fbpx

🎉 ParentWiser Web'e özel, Şimdi 12 Aya Kadar Taksit Fırsatıyla!

Dr. Özgür Bolat

İlişkide olduğumuz insanlar bizim yansımamızdır.

Dr. Özgür Bolat

Dr. Özgür Bolat

Eğitim Bilimci - Akademisyen - Yazar

Dr. Özgür Bolat, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Fullbright ve Türk Eğitim Vakfı bursu ile yüksek lisans yapmıştır. Türkiye’ye döndüğünde Boğaziçi Üniversitesi’nde iki yıl öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde doktora derecesini almıştır. 2007-2008 yıllarında MIT Sloan School of Management’ta liderlik alanında doktora dersleri almıştır ve araştırmalar yapmıştır. 2007 yılında Yeni Zelanda’da bir konferansa katılmıştır ve “En İyi Genç Araştırmacı” ödülünü almıştır. Dr. Özgür Bolat 12 yıl boyunca Hürriyet Gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. 

Dr. Özgür Bolat ekibiyle birlikte ParentWiser isimli mobil uygulamayı geliştirmiştir. Bu uygulama Anne Baba Okulu, ebeveyn çözümleri ve bilimsel anketler gibi kısımlarla ebeveynler için bir rehber niteliği taşımaktadır.

Dr. Özgür Bolat

Eğitim Bilimci - Akademisyen - Yazar

Dr. Özgür Bolat, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun olmuştur Harvard Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Fullbright ve Türk Eğitim Vakfı bursu ile yüksek lisans yapmıştır. Türkiye’ye döndüğünde Boğaziçi Üniversitesi’nde iki yıl öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Cambridge Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde doktora derecesini almıştır. 2007-2008 yıllarında MIT Sloan School of Management’ta liderlik alanında doktora dersleri almıştır ve araştırmalar yapmıştır. 2007 yılında Yeni Zelanda’da bir konferansa katılmıştır ve “En İyi Genç Araştırmacı” ödülünü almıştır. Dr. Özgür Bolat 12 yıl boyunca Hürriyet Gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır. 

Dr. Özgür Bolat ekibiyle birlikte ParentWiser isimli mobil uygulamayı geliştirmiştir. Bu uygulama anne baba okulu, ebeveyn çözümleri ve bilimsel anketler gibi kısımlarla ebeveynler için bir rehber niteliği taşımaktadır.

Dr. Özgür Bolat

İlişkide olduğumuz insanlar bizim yansımamızdır.

Dr. Özgür Bolat

Dr. Özgür Bolat aynı zamanda çok sayıda sosyal sorumluluk projeleri de yürütmektedir. Bu projeler şunlardır:

  • Dove Özgüven Projesi
  • Google Dijital Ebeveynlik Projesi
  • Youtube Kids Projesi
  • Banvit Akıllı Çocuk Sofrası Projesi
  • Sudocrem Güvenli Bağlanma Projesi
  • Hepsiburada Mutlu Aile Akademisi Projesi 

Dr. Özgür Bolat’ın şu ana kadar yayımlanmış dört kitabı bulunmaktadır. Bu kitaplar şunlardır: 

  • Beni Ödülle Cezalandırma
  • Sorularla Büyüyoruz
  • Ters Yüz Öğrenme
  • Eğitimin Özü

 

Dr. Özgür Bolat Sosyal Medya Hesapları

Bültenimize Katılın

Tüm Hakkı Saklıdır.